Chatka 2 drewniana

Odbicie lustrzane:
Cena:
3 750,00 zł
Karta katalogowa:

Projekt domu  Chatka 2 drewniana to jednorodzinny, parterowy dom drewniany z poddaszem użytkowym. Jest to częsty wybór osób, które szukają urokliwego, funkcjonalnego projektu. Z powodzeniem...

Czytaj więcej

Opis projektu
Rzuty i przekroje

Opis projektu

Projekt domu Chatka 2 drewniana to jednorodzinny, parterowy dom drewniany z poddaszem użytkowym. Jest to częsty wybór osób, które szukają urokliwego, funkcjonalnego projektu. Z powodzeniem wykorzystywany jest jako dom letni, rekreacyjny jak i całoroczny. Chatka 2 drewniana ma prosta bryłę, więc jego realizacja nie będzie trudna w realizacji oraz zbytnio kosztowna. W tym domu zaplanowano przestrzeń dla 3-4 osobowej rodziny. Powierzchnia użytkowa domu wynosi 64,78 m2(kubatura 264 m3). Chatka 2 drewniana sprawdzi się szczególnie na niewielkiej działce. Dom może powstać na działce o minimalnych wymiarach: 15,04 x 16,50 m.

Chatka 2 drewniana: architektura

W tym projekcie kalenica skierowana jest prostopadle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom ma delikatną linię i nawiązuje do architektury podhalańskiej. Mimo dominującego stylu, dom ten będzie się dobrze prezentować zarówno w krainie jezior jak i górskim krajobrazie. Całość zwieńczona jest dachem dwuspadowym o kącie nachylenia 50 stopni. Duży i zadaszony balkon od strony ogrodu wraz z szerokim, przeszklonym wejściem dają fantastyczny efekt otwarcia na zieloną, kwiecistą przestrzeń. Strefa wejściowa do budynku  jest w przedsionku dołączonym do bocznej ściany. Obszerny taras znajduje się nad frontową ścianą. Na dwóch kolumnach wsparty jest zadaszony balkon. Drewniane elementy architektoniczne dodają całości nadzwyczajny efekt przytulności.

Wnętrza projektu Chatka 2 drewniana

Projekt Chatka 2 drewniana to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona strefy: dzienną i nocną. Po wejściu do wnętrza wchodzimy do sieni, w której jest miejsce na szafę. Bezpośrednio z sieni dostajemy się do kotłowni lub salonu. Projektanci przewidzieli kotłownię z piecem centralnego ogrzewania. Zwolenników przestronnych wnętrz ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Otwarta kuchnia na parterze to świetne rozwiązanie dla osób lubiących spędzać czas na rozmowie z domownikami podczas przygotowywania posiłków. Jest to również bardzo praktyczna propozycja dla rodziców, którzy doglądają małych dzieci podczas zabawy. Duży salon z wyeksponowanymi schodami i kominkiem to miejsce wspólnej zabawy oraz spożywania posiłków. Na poddaszu zaplanowane są maksymalnie 3 sypialnie i jedna toaleta. Zadaszony taras jest idealnym miejscem do organizowania spotkań na świeżym powietrzu i chwili relaksu. Zalecana przez architekta technologia zapewnia trwałość i solidność konstrukcji.

Koszty budowy projektu Chatka 2 drewniana

Projekt domu jednorodzinnego Chatka 2 uwzględnia technologię murowaną, co zapewnia  trwałość i solidność konstrukcji. Tradycyjna technologia wraz z nowoczesnymi instalacjami korzystnie wpływa na energooszczędność budynku. Zgodnie z szacunkami naszych kosztorysantów koszt budowy projektu wynosi 101 365 zł netto za stan surowy zamknięty, a realizacja pod klucz wyniesie 220 707 zł netto.

Istnieje możliwość dostosowania projektu do standardu NF 40.

W gotowym projekcie Chatka 2 drewniana  można wprowadzać zmiany, a pracownia do każdej dokumentacji dołącza bezpłatnie „Zgodę na zmiany”, dzięki której modyfikacje do projektu Chatka 2 drewniana może wprowadzić każdy projektant z uprawnieniami w Polsce.

Rekomendujemy, by do projektu zamówić dodatkowe pakiety rysunków, które poprawiają wygodę użytkowania budynku, rozszerzają funkcjonalność czy zwiększają energooszczędność budynku. Są to na przykład: pakiet odkurzacz centralny, pakiet kotłownia na paliwo stałe, pakiet ogrzewanie podłogowe.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi wariantami tego projektu: ChatkaChatka drewniana, Chatka drewniana 2

MGProjekt posiada plany projektów z odbiciem lustrzanym każdego projektu

Dane techniczne

Powierzchnia użytkowa64.11 m²
Powierzchnia zabudowy59.08 m²
Powierzchnia kondygnacji netto68.87 m²
Powierzchnia całkowita83.17 m²
Kubatura netto264.00 m³
Kąt nachylenia dachu50°
Wymiary budynku
długość x szerokość
8.00 x 8.04 m
Wysokość budynku7.27 m
Min. wymiary działki
długość x szerokość
16.50 x 15.04 m
TechnologiaSzkielet

Masz jeszcze pytania lub wątpliwości dotyczące wyboru?

 

Masz jeszcze pytania lub wątpliwości
dotyczące wyboru?

Jak tak, to zadzwoń do nas lub napisz. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, a w razie potrzeby prześlemy dodatkowe rysunki.

Potrzebujesz dodatkowych informacji - jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Wybrałeś już projekt - to świetnie! Teraz swój projekt zamów u nas.

 

Wybrałeś już projekt - to świetnie!
Teraz swój projekt zamów u nas.

Telefonicznie, przez formularz (koszyk) lub napisz e-mail.

Pamiętaj o podaniu danych wysyłkowych, formy płatności (pobranie, przelew), wersji projektu (podstawowa czy lustrzane odbicie) oraz planowanych zmian. Zadbamy, abyś otrzymał zgodę na zmiany. Nie zapomnij zapytać o rabat oraz dodatki do projektu (dziennik budowy, tablica budowy).

Baza wiedzy

Zajrzyj także do naszej bazy wiedzy