Sprawdzeni wykonawcy domów z bali

04.01.2024

Jednym z najczęstszych pytań jakie otrzymujemy od klientów to pytania o koszty budowy oraz  sprawdzone firmy wykonawczej.

Postanowiliśmy opublikować listę znajomych firm wykonawczych, które znamy, których realizacje publikujemy na naszej stronie w dziale realizacje. Zachęcamy do kontaktu z tymi firmami. Są to zazwyczaj lokalne beskidzkie firmy z Istebnej, Koniakowa i innych sąsiednich miejscowości.

Spis treści:

  1. Lista polecanych firm.
  2. 5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, kiedy szukasz wykonawcy.
  3. Normy.

Eko-dom s.c
43-450 Ustroń ul. Cicha 16
Osoby do kontaktu w sprawie wycen:
Pan Leszek: e-mail: eko-dom@eko-dom.priv.pl 514-090-418 
Pan Adrian: e-mail: adrian@eko-dom.priv.pl 501-467-817 

LISTA FIRM:

WOJTAS. Budowa domów z bali
43-474 Koniaków 980, tel. 512-492-232, 
e-mail: biuro@domki-wojtas.pl, www.domki-wojtas.pl
Firma Pana Wiesława Wojtas istnieje na rynku od 1999 i może pochwalić się budową kilkudziesięciu domów z bali w tym wielu ze strony www.projektydomowzbali.pl

Zachęcamy do odwiedzenia strony www oraz profilu FB. Znajdziecie tam wiele zdjęć wybudowanych domów z bali.

 

 


Wood Construction
43-474 Koniaków 549
tel. 667 315 946
www.michalekwoodconstruction.pl

inny sprawdzenie wykonawcy:

  • Pan Darek Bocek tel. 504 817 712

  • Marek Matuszny tel. 512 154 570

  • Pan Śliwiński tel. 606 991 412

 

 

Warto pamiętać, że praktycznie każdy wykonawca ma swoje doświadczenie i buduje trochę inaczej niż inni. Różne są sposoby dociepleń, mszenia, różne grubości bali. Inaczej wykonywane są elementy wykończeniowe. Niektóre elementy ozdobne są wręcz charakterystyczne dla wybranego wykonawcy.

foto: https://domki-wojtas.pl/galeria/

 

Jeżeli TWOJA FIRMA zajmuje się budową domów z bali, prosimy o kontakt.

 

W przypadku kiedy wolicie poszukać lokalnej firmy wykonawczej, mamy kilka wskazówek, które warto wziąć pod uwagę wybierając wykonawcę Twojego wymarzonego domu z bali.

1. ZNAJOMI I POLECENIA
Zapytaj znajomych, rodzinę lub sąsiadów o polecenia. Jeśli ktoś zna dobrą firmę, która zajmuje się budową domów z drewna, to jest to cenne źródło informacji.
Przeszukaj internet w poszukiwaniu recenzji i opinii na temat różnych firm budowlanych. Platformy recenzujące, fora internetowe i media społecznościowe mogą dostarczyć przydatnych informacji.

2. WYBUDOWANE DOMY
Poproś firmę o portfolio swoich dotychczasowych realizacji, zwłaszcza tych związanych z budową domów z drewna (szkieletowych oraz z bali). Dzięki temu możesz ocenić jakość ich pracy i styl wykonawstwa.
Jeśli to możliwe, odwiedź jedno a najlepiej kilka z wcześniej zrealizowanych przez nich miejsc, aby zobaczyć efekty ich pracy na własne oczy.

3. DOŚWIADCZENIE
Upewnij się, że firma ma odpowiednie doświadczenie w budowie domów z drewna. Firmy specjalizujące się w konkretnym rodzaju budowy są często lepsze w tym, co robią.
Zorientuj się, ile lat firma działa na rynku budowlanym i czy ma doświadczenie w obszarze, w którym jesteś zainteresowany.

4. KOMUNIKACJA
Obserwuj, jak firma komunikuje się z klientami. Profesjonalna firma powinna być otwarta na pytania, jasno przedstawiać koszty i terminy, a także utrzymywać regularny kontakt z klientem.
Firmy, które polecamy to najczyściejszej niewielkie firmy, w których właściciel sam uczestniczy w procesie budowy. Dlatego nie zrażaj się gdy gdy pierwszy kontakt jest utrudniony. Profesjonalista  jednak oddzwoni do Ciebie i odpowie na wszystkie pytania.

5. UMOWA
Przed podpisaniem umowy dokładnie przeczytaj kontrakt. Sprawdź warunki płatności, harmonogram prac, gwarancje i inne istotne aspekty współpracy.

NORMY
W Polsce normy dotyczące grubości dali drewnianych w budownictwie są określone w różnych dokumentach normatywnych, takich jak Polskie Normy (PN) oraz Europejskie Kody Projektowe (Eurokody). Poniżej przedstawiam ogólne informacje, ale zawsze zaleca się skonsultowanie się z aktualnymi normami oraz specjalistą budowlanym przy planowaniu konkretnego projektu:

1. PN-B-04481-01:1996 - Drewno konstrukcyjne - Warunki techniczne na drewno budowlane.

Ta norma określa warunki techniczne na drewno budowlane, w tym drewno stosowane do konstrukcji dachów i stropów. Może zawierać informacje dotyczące wymiarów i grubości elementów drewnianych w konstrukcjach drewnianych.

2. Eurokod 5 - Projektowanie konstrukcji drewnianych.

W Polsce obowiązują także Eurokody, a Eurokod 5 jest poświęcony projektowaniu konstrukcji drewnianych. W tym dokumencie znajdują się wytyczne dotyczące wymiarowania i konstrukcji elementów drewnianych, w tym dachów i stropów.
W przypadku dachu z drewna konstrukcyjnego istotne są takie elementy jak belki dachowe, krokwie, legary, elementy szkieletowe, a także warstwy izolacyjne i pokrycia dachowe. Grubość dali drewnianych może zależeć od wielu czynników, takich jak rozpiętość, obciążenia dachu, rodzaj drewna używanego do konstrukcji, a także ogólne wymagania projektowe i budowlane.
 

Powrót

Zobacz także