L-116Projekt domu całoroczego

Odbicie lustrzane:
Cena:
2 900,00 zł
Gwarantujemy:
Charakterystyki energetyczne Charakterystyki energetyczne Gwarancja najniższej ceny Gwarancja najniższej ceny Najwyższa jakość opracowania, zgodność z normami Najwyższa jakość opracowania, zgodność z normami Wysyłka gratis Wysyłka gratis Zestawienie materiałów, bezpłatna zgoda na zmiany Zestawienie materiałów, bezpłatna zgoda na zmiany
Karta katalogowa:

Poziom –1: W części piwnicznej zlokalizowane są pomieszczenia: kotłownia z miejscem na składowanie opału, spiżarnia oraz magazyn. W hallu znajdują się schody które prowadzą na do części parterowej...

Czytaj więcej

Opis projektu
Rzuty i przekroje

Opis projektu

Poziom –1: W części piwnicznej zlokalizowane są pomieszczenia: kotłownia z miejscem na składowanie opału, spiżarnia oraz magazyn. W hallu znajdują się schody, które prowadzą na do części parterowej.

Poziom 0: W części parterowej znajdują się łazienka, salon połączony z jadalnią i kuchnią oraz wiatrołap. Przez salon dostaniemy się na taras.

Poziom +1: W tej części znajdują się trzy pokoje sypialniane + łazienka, wc.

Opracowanie zawiera projekt wewnętrznych instalacji wody, kanalizacji sanitarnej, centralnego ogrzewania, kotła na pellet  w  projektowanym budynku mieszkalnym, który jest wolnostojący, parterowy z poddaszem użytkowym, podpiwniczony.
Do obliczeń sezonowego zapotrzebowania na ciepło przyjęto, że budynek znajduje się w III strefie klimatycznej. Obliczenia wykonano programem INSTAL-OZC. Obliczeniowe zapotrzebowanie na ciepło budynku wynosi 8,0 kW.

Źródłem ciepła dla celów centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej będzie Kocioł na pellet Easypell o mocy 20 kW współpracujący z podgrzewaczem c.w.u. o poj. 300 l.
Zapłon, odpopielanie tacy palnika oraz transport pelletu drzewnego są automatyczne. Elektroniczny regulator kotła z ergonomicznym programowaniem pozwala łatwo uzyskać pożądaną temperaturę ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Kocioł Easypell posiada certyfikat 5 klasy, wg normy EN 303-5:2012 oraz spełnia warunki Ekoprojektu (Ecodesign).
System ECO – efektywna kontrola i optymalizacja spalania poprzez czujnik temperatury płomienia i pomiar podciśnienia, atestowane zabezpieczenie przeciwpożarowe, Automatyczne oczyszczanie kotła.

Dane:
Moc znamionowa 20 kW
Ciężar 350 kg
Sprawność kotła przy obciążeniu znamionowym / przy obciążeniu częściowym 93,9 / 92,3 %
Pojemność wodna 70  litrów
Pojemność zbiornika pelletu  165 kg
Przyłącze elektryczne 230 VAC, 50 Hz, 13 A
Paliwo pellet z drewna wg EN ISO 17225-2 Klasa A
Współczynnik efektywności energetycznej EEI (kocioł z wbudowanym regulatorem) 120

Możliwe jest zastosowanie innych form ogrzewania jak gaz, prąd lub pompa ciepłą.

Zobacz inne wersje projektu L-116 !

Budujesz dom w Bielsku-Białej lub okolicach?
Zapraszamy do naszego biura w Bielsku-Białej. Zajmujemy się adaptacją projektów gotowych oraz opracowanie projektów indywidualnych.

Plan domu L-116 dedykowany jest na działki pochyłe. Zobacz grupę projektów na działki na skarpie.

Dane techniczne

Powierzchnia użytkowa
 
98.30 m²
+ m²
Powierzchnia zabudowy
+ taras
69.60 m²
45.6 m²
Kubatura netto680.00 m³
Kąt nachylenia dachu40°
Wysokość budynku9.53 m
Min. wymiary działki
długość x szerokość
19.00 x 20.00 m
FunkcjonalnościBez garażu
KondygnacjePodasz użytkowe
PiwnicaTak
TechnologiaBale

Projekty podobne

Masz jeszcze pytania lub wątpliwości dotyczące wyboru?

 

Masz jeszcze pytania lub wątpliwości
dotyczące wyboru?

Jak tak, to zadzwoń do nas lub napisz. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, a w razie potrzeby prześlemy dodatkowe rysunki.

Potrzebujesz dodatkowych informacji - jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Wybrałeś już projekt - to świetnie! Teraz swój projekt zamów u nas.

 

Wybrałeś już projekt - to świetnie!
Teraz swój projekt zamów u nas.

Telefonicznie, przez formularz (koszyk) lub napisz e-mail.

Pamiętaj o podaniu danych wysyłkowych, formy płatności (pobranie, przelew), wersji projektu (podstawowa czy lustrzane odbicie) oraz planowanych zmian. Zadbamy, abyś otrzymał zgodę na zmiany. Nie zapomnij zapytać o rabat oraz dodatki do projektu (dziennik budowy, tablica budowy).

Baza wiedzy

Zajrzyj także do naszej bazy wiedzy