L-307

Odbicie lustrzane:
Cena:
2 500,00 zł
Karta katalogowa:

Projektowany budynek jest budynkiem parterowym, niepodpiwniczonym, z poddaszem użytkowym o dachu dwuspadowym (połacie nachylone pod kątem 450). Jest to obiekt wolnostojący.

Czytaj więcej

Opis projektu
Rzuty i przekroje

Opis projektu

Wejście główne do budynku znajduje się na poziomie parteru. Poprzez komunikacje dostępna jest łazienka oraz salon z aneksem kuchennym. W salonie zaprojektowano miejsce na kominek, oraz wyjście na taras. Na poddasze prowadzą schody drewniane. Poddasze użytkowe zaprojektowano jako strefę nocną. Poprzez komunikację przewidziano wejście do dwóch pokoi. Jeden z pokoi na poddaszu posiada wyjście na balkon.

Warunki i sposób posadowienia

Budynek posadowiony na ławach fundamentowych zbrojonych podłużnie 4-ma prętami o średnicy 12 mm i strzemionami o średnicy 6mm w rozstawie max. 25 cm. Fundamenty wykonane na podkładzie z chudego betonu B7,5 MPa gr. min. 7 cm. Przyjęto, że max. obciążenie jednostkowe podłoża pod fundament nie będzie przekraczać 150kN/m2.

Przegrody zewnętrzne i wewnętrzne nośne

Ściany zewnętrzne – z bala drewnianego grubości 20 cm z odpowiednią warstwą ocieplenia, pełnią rolę konstrukcyjną nośną konstrukcji stropu, dachu i przegrody termicznej, ściany zewnętrzne szczytowe i kolankowe – w konstrukcji szkieletowej + ocieplenie

Ściany fundamentowe - znajdujące się w gruncie, zaprojektowano jako ściany wylewane zbrojone siatką z prętami Ø10 co 15cm w pionie i w poziomie Ø60 co 25cm, lub murowane z bloczków betonowych.

izolacje termiczne

Podłoga nad parterem - izolacja z wełny mineralnej o gr. 5 cm.

Podłoga na gruncie - izolacja z pianki poliuretanowej gr. 10 cm.

Ściany fundamentowe zaprojektowano jako betonowe gr. 25 cm ocieplone styropianem gr. 8 cm od wewnątrz do głębokości przemarzania.

Ściany zewnętrzne parteru zaprojektowano jako drewniane gr. 20 cm w konstrukcji wieńcowej ocieplone wełną mineralną gr. 10 cm.

Dach – pomiędzy krokwie ułożyć izolację z wełny mineralnej gr. 15cm + 5 cm. Dla takiego dachu współczynnik przenikania ciepła wynosi k=0,11 W/m2K

Izolacja pionowa ścian nad terenem – chroniona okładziną z kamienia.

Słupy, belki i podciągi

Belki i podciągi - patrz: opis techniczny i rysunki w części konstrukcyjnej projektu.

Nadproża i wieńce – patrz: opis techniczny i rysunki w części konstrukcyjnej projektu.

Stropy

Nad parterem strop drewniany z belek gr. 16/22 cm.

Ściany wewnętrzne parteru – ściany w konstrukcji drewnianej z bala gr. 20 cm oraz ścianki w konstrukcji szkieletowej gr. 12 cm wypełnione wełną mineralną.

Ściany wewnętrzne poddasza – ścianki w konstrukcji szkieletowej gr. 12 cm wypełnione wełną mineralną.

Schody wewnętrzne

Schody z parteru na poddasze – schody drewniane, policzkowe z drewna iglastego (na stopniach zaleca się stosowanie drewna bukowego, dębowego lub jesionowego).

Źródłem ciepła dla celów centralnego ogrzewania jest kompaktowa pompa ciepła powietrze/woda typu Split Vitocal 222-s C.04 o mocy 4 kW marki Viessmann ze
zintegrowanym podgrzewaczem c.w.u. (poj. 220 litrów) oraz buforem wody grzewczej Vitocell 100-E SVPA do integracji z urządzeniem (montaż szeregowy) i zaworem bypass.
W celu wspomagania instalacji centralnego ogrzewania w budynku, jako osobne źródło ciepła projektuje się kominek, który nie będzie wpięty do układu pompy ciepła.
Czynnikiem grzewczym jest woda o parametrach 35/30 o C. Jako elementy grzejne zastosowano ogrzewanie podłogowe firmy VIESSMAN.
Czynnik grzewczy z pompy ciepła rozprowadzony jest do rozdzielaczy rurami wielowarstwowymi firmy VIESSMANN o średnicy 32 mm w izolacji z pianki POLTING,
łączonymi za pomocą złączy zaprasowywanych i dalej do poszczególnych pętli ogrzewania podłogowego rurami śr. 16 mm. Rozdzielacze umieścić w szafkach na ścianie.

Zobacz wszystkie projekty z pompą ciepła!

Budujesz dom w Bielsku-Białej lub okolicach?
Zapraszamy do naszego biura w Bielsku-Białej. Zajmujemy się adaptacją projektów gotowych oraz opracowanie projektów indywidualnych.

Dane techniczne

Powierzchnia użytkowa46.30 m²
Powierzchnia zabudowy35.00 m²
Powierzchnia dachu125.00 m²
Kubatura netto210.00 m³
Kąt nachylenia dachu45°
Wymiary budynku
długość x szerokość
5.00 x 7.00 m

Masz jeszcze pytania lub wątpliwości dotyczące wyboru?

 

Masz jeszcze pytania lub wątpliwości
dotyczące wyboru?

Jak tak, to zadzwoń do nas lub napisz. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, a w razie potrzeby prześlemy dodatkowe rysunki.

Potrzebujesz dodatkowych informacji - jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Wybrałeś już projekt - to świetnie! Teraz swój projekt zamów u nas.

 

Wybrałeś już projekt - to świetnie!
Teraz swój projekt zamów u nas.

Telefonicznie, przez formularz (koszyk) lub napisz e-mail.

Pamiętaj o podaniu danych wysyłkowych, formy płatności (pobranie, przelew), wersji projektu (podstawowa czy lustrzane odbicie) oraz planowanych zmian. Zadbamy, abyś otrzymał zgodę na zmiany. Nie zapomnij zapytać o rabat oraz dodatki do projektu (dziennik budowy, tablica budowy).

Baza wiedzy

Zajrzyj także do naszej bazy wiedzy