Po co komu inwestor zastępczy

24.12.2020

BUDOWANIE METODĄ GOSPODARCZĄ CZY Z INWESTOREM ZASTĘPCZYM?

Masz czas, doświadczenie, znasz zaufane ekipy? W takim wypadku warto prowadzić budowę samemu. Z pewnością zaoszczędzić na niektórych materiałach i pracach budowlanych. Wielu naszych klientów wykonuje samodzielnie instalacje, maluje ściany oraz wykonuje inne prace. Wynajmują wykwalifikowane ekipy jedynie do niektórych prac.
Taki sposób budowania wydłuża jednak czas budowy o wiele miesięcy a często lat. Nie każdy może sobie pozwolić na spędzenie na budowie wielu tygodni, a nawet miesięcy.

Dlatego warto rozważyć powierzenie budowy inwestorowi zastępczemu, inaczej mówiąc menedżerowi projektu czy jeszcze prościej opiekunowi klienta.

Decyzja o wyborze sposobu budowania powinna być podyktowana możliwościami finansowymi, wiedzą budowlaną i ilością wolnego czasu.
W przypadku, jeżeli nie czujesz się na siłach lub nie masz czasu kontrolować budowy domu, skorzystaj z pomocy fachowca – inwestora zastępczego. To osoba lub firma, która działa na nasze zlecenie i w naszym interesie. Zadaniem inwestora zastępczego jest organizacja i koordynacja procesu budowlanego.

INWESTOR ZASTĘPCZY TO:
- pewność. Profesjonalista zaproponuje Ci umowę, która szczegółowo określi terminy, kwoty oraz warunki waszej współpracy,
- oszczędność czasu,
- najlepsze decyzje. Praktycznie na każdym etapie budowy inwestor zmuszony jest do podejmowania decyzji. Wiele z nich jest później kluczowe na kolejnych etapach budowy oraz po zamieszkaniu. Inwestor zastępczy ma doświadczenie, uświadomi Wam, jakie są opcje i jakie on proponuje.
Przykłady:
- jaki fundament będzie dla nas najlepszy a zarazem najtańszy?
- jaki beton użyć i jaką zastosować izolację?
- jaki materiał na ściany i jaka izolacja,
- jak wymurować nadproża, jakie planujemy rolety?
- jakie ogrzewanie i wentylacja? Należy to wiedzieć już na etapie fundamentów, aby przygotować stopy fundamentowe pod ewentualne kominy.

- Twój inwestor zastępczy zadba o sprawdzonych specjalistów ekipy począwszy od projektanta, geologa, geodetę, kierownika budowy oraz firmy wykonawcze.

Polecamy najlepszy aloes Bielsko-Biała zaprzyjaźnionej firmy z Bielska-Białej: https://kobietapo60.pl/aloes-bielsko-biala

Powrót

Zobacz także