10 znanych firm, które rozpoczęły swoją działalność w garażu

30.09.2023

Wielu znanych przedsiębiorców zakładało swoje firmy w garażach lub innych skromnych miejscach. Oto kilka przykładów takich firm:

APPLE

źródlo: Wikipedia

Apple: Steve Jobs, Steve Wozniak i Ronald Wayne założyli Apple Computer w garażu rodziców Steve'a Jobsa w Los Altos, Kalifornia, w 1976 roku. To jedno z najbardziej ikonicznych przykładów firmy rozpoczętej w garażu.

GOOGLE

źródlo: Wikipedia

 

Google: Larry Page i Sergey Brin stworzyli Google w garażu w Menlo Park, Kalifornia, w 1998 roku, gdy byli studentami na Uniwersytecie Stanforda.

AMAZON

źródlo: Wikipedia

Amazon: Jeff Bezos założył Amazon w garażu w Bellevue, Waszyngton, w 1994 roku. Na początku Amazon był księgarnią internetową.

DISNEY

źródlo: Wikipedia

Disney: Walt Disney i Roy O. Disney rozpoczęli swoją działalność w małym garażu w Hollywood, Kalifornia, w 1923 roku. Wtedy to założyli Disney Brothers Studio, które później stało się Walt Disney Company.

MICROSOFT

źródlo: Wikipedia

Microsoft: Bill Gates i Paul Allen stworzyli Microsoft w Albuquerque, Nowy Meksyk, w 1975 roku. Chociaż nie byli to garaże, to były małe, skromne miejsca pracy.

HARLEY-DAVIDSON

źródlo: Wikipedia

Harley-Davidson: William S. Harley i bracia Davidson (Arthur, Walter i William) rozpoczęli produkcję swoich motocykli w garażu w Milwaukee, Wisconsin, w 1903 roku. To jedna z najbardziej ikonicznych firm motocyklowych na świecie.

HEWLETT-PACKARD

źródlo: Wikipedia

Hewlett-Packard (HP): William Hewlett i David Packard założyli HP w garażu w Palo Alto, Kalifornia, w 1939 roku. Początkowo zajmowali się produkcją przyrządów pomiarowych.

MATTEL

źródlo: Wikipedia

Mattel: Harold "Matt" Matson i Elliot Handler założyli firmę Mattel w garażu w Kalifornii w 1945 roku. Mattel jest znane z produkcji zabawek, takich jak Barbie i Hot Wheels.

NIKE

źródlo: Wikipedia

Nike: Phil Knight i Bill Bowerman założyli Nike, Inc. jako Blue Ribbon Sports w 1964 roku. Pierwsze buty projektowali w garażu w Beaverton, Oregon.

ATLAS

źródlo: chemiabudowlana.info

Atlas sp. z o.o. – polski producent materiałów chemii budowlanej (głównie: klejów do glazury, zapraw budowlanych, systemów ociepleń ścian zewnętrznych budynków, podkładów podłogowych oraz spoiw gipsowych i gładzi szpachlowych).

Jest największym polskim producentem w swojej branży. Ma 9 zakładów produkcyjnych w Polsce i innych krajach oraz 3 kopalnie surowców (gipsu, anhydrytu i piasku kwarcowego).

Historia
Wytwórnia Klejów i Zapraw Budowlanych ATLAS (obecnie Grupa Atlas) powstała w Łodzi w 1991 r. Założycielami przedsiębiorstwa byli: mgr inż. elektr. Stanisław Ciupiński (ur. 1941), mgr inż. budown. Grzegorz Grzelak (ur. 1958) i mgr inż. arch. Andrzej Walczak (ur. 1958).
 

Te firmy to tylko kilka przykładów przedsiębiorstw, które zaczęły swoją działalność w skromnych miejscach, takich jak garaże, a później stały się międzynarodowymi potęgami biznesowymi.

A może teraz czas na Ciebie ? Zobacz nasze sprawdzone projekty garaży z bali !

Powrót

Zobacz także